Baklavalı Saclar

Sac, demir–çelik sektörünün en çok üretilen ve en çok kullanılan ürünlerinden birisidir. Üretilen bu saclar kullanım amaçlarına göre farklı çeşitlilik göstermektedir.

Bu çeşitlerden birisi de Baklavalı Sac olarak tabir edilen baklava desenleriyle formlanmış ürünlerdir.

Baklavalı saclar kişilerin taleplerine göre boyutsal değişiklikler gösterebilir. Bunların yanında dünyada genel olarak kabul edilen bazı standartlar vardır. Bu standartlara göre üretilen ürünler kaliteleri ve dayanıklıkları bakımından diğer saclardan ayrılır ve müşteri memnuniyeti sağlar.

Baklavalı sac dediğimiz sac türü ayrıca elmas ve kareli sac olarak da yaygın olarak bilinmektedirler. Sırt plakaları olarak kullanılan bu sac tiplerinin bir tarafı düz bir yüzeye sahip iken diğer tarafı elmas şekilli desenler bulunmaktadır. Buradaki elmas desenler aslında sacın kayma riskini de ortadan kaldırmaktadır.

Baklavalı sac modelleri genel olarak yürüyüş yolu, rampa, merdiven ve araç içi gibi yerlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Modeller arasında amaca göre farklılık gösteren çeşitler yer almaktadır.

Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren baklavalı sac sıcak haddelenmiş çelik ve paslanmaz çelikten üretilmiştir. En avantajlı özelliklerinden bir tanesi kaymaz yüzeye sahip olmasıdır. Oldukça dayanıklı bir şekilde üretilmiş olduklarından ekstra bir bakıma ihtiyaç duymazlar. Hava koşulları ya da korozyon gibi durumlar baklavalı sacları etkilemez. Parlak ve yansıtıcı bir yüzeye sahiptirler.

Baklavalı Sacı Tercih Etmeniz İçin Sebebiniz Çok

Bu anlamda firmamız bünyesindeki ekibimiz kurum içi eğitimler ile sürekli kendisini geliştirmektedir. En yeni teknolojiler ile standartlardan taviz verilmeyen çalışma prosedürlerimiz ile sizlere en iyiyi, kaliteliyi, zamanında ve gecikmeden teslim ediyoruz.

Baklavalı Sac Kullanım Alanları

Baklavalı sac çok çeşitli şekillerde kullanılabilmektedir. Özellikle inşaat sektöründe yapı malzemesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Yapı itibarıyla dayanıklı ve kaymaz yüzeyleri ile her alanda rahatlıkla değerlendirilebilen ürünlerdir. Kullanım alanlarına kısaca değinmek gerekirse;

  • Plaka halinde asansör, merdiven, garaj ve otoparklarda,
  • Dağıtım merkezi, yükleme limanı ve depolarda,
  • Hastane inşaatlarında,
  • Yürüme yolları, engelli erişim rampalarında,
  • Ve dekoratif malzeme olarak sıklıkla kullanılırlar.

ÜRÜN GALERİ