Galvanizli Saclar

Galvaniz sac, metalin korozyona uğramasının önüne geçmek amacı ile “Çinko” ile kaplanmış halidir. Galvaniz, tüm ıslak ve nemli zeminlere monte edilen, kendisinden başka bir alternatifi bulunmayan sac türüdür. Çünkü yapısındaki galvaniz, tüm olumsuzluklar ile baş edebilen ve bu olumsuzlukların sacın yüzeyinde oluşturduğu baskıyı ortadan kaldıran bir sac sistemidir.

Galvanizin ham maddesi nedir?

Galvaniz, 450-455 derecedeki erimiş çinkonun içine daldırılan çeliğin kaplanmasına denir. Çinko, demirle kuvvetli bağlar yaparak üçlü bir faz tabakası meydana getirir. Galvaniz prosesi şu şekildedir. Yağ alma, durulama, asitle dağlama, durulama, fluxlama, kurutma ve daldırma işlemlerinden oluşur.

Galvanizli Sac Kullanım Alanları Nerelerdir?

Galvanizli saclar önceden boyalı ya da sonradan boyalı olmak üzere yalın bir şekilde dahi kullanılabilen ürünlerdir. Hem üretimi hem de damgalanması oldukça kolay olan galvanizli saclar, çoğunlukla paslanmanın hiçbir şekilde gözlenmemesi gereken alanların tamamında ki uygulamalarda tercih edilirler.

Galvanizli saclar;

 • Sac ailesinin pek çok üyesinde olduğu gibi otomotiv sektöründe sıklıkla tercih edilirler.
  ● Havalandırma altyapısını en doğru şekilde hizmete açık hale getirmek için kullanılan tesisat altyapısına (HVAC) dair tüm ekipmanlarda kullanılmaktadır.
  ● Çocuk oyunu alanı ekipmanlarında kullanırlar.
  ● Uygun koşullar sağlandığı takdirde çatı ürünü olarak kullanılırlar.
  ● Metal ya da prefabrik yapılarda kullanılırlar.
  ● Sahip olduğu genel nitelikleri itibarı ile elektrik kutularında kullanımı söz konusudur.

Kalınlıkları 0.40mm & 4mm aralığında değişen rulo veya sac şeklindeki çinko halidir.

ÜRÜN GALERİ